Krbové vložky, teplovzdušné rohové krby.

Co je třeba vědět o krbové vložce a komíně pokud si chceme postavit krb.

Jako první při postavení krbu musíme dbát na to jaký máme průměr komína. Přípustný je komín menší od průměru napojení pece nebo krbové vložky přibližně o 10% a výšce komína od napojení krbové vložky do komínu minimálně 4 m. Komín pod úrovní napojení se nepočítá! Je třeba dbát i na to že každé použité 90 ° koleno i 1m trouba vedena vodorovně při napojení krbu zvyšuje výšku komína o jeden metr.

I levné krbové vložky mají i svůj výkon který určuje každému výrobku certifikační úřad. Přepočet jakou krbovou vložku použijeme je jednoduchý. Bereme v úvahu tepelné vlastnosti domu. Pokud je dům zateplený is novými okny 1 kw výkonu topného tělesa dokáže dotápíme 25 m3 vzduchu. Pokud je starý dům bez zateplení a bez nových oken tak 1 kw výkonu topného tělesa vytopí 15 m3 vzduchu.

Zda použijeme krbovou vložku nebo krbová kamna dbejme hlavně na bezpečnost jako jejich zapojíme do komína, ale i na to zda tento komín je ještě způsobilý provozu. Doporučujeme při tom dát si komín prohlédnout kominíkem a mít při tom i revizní zprávu kterou dneska vyžadujeme ke záručnímu listu.


zpět na krby, sporáky na dřevo - úvodní stránka

Nákupem to nekončí. I na Vašem názoru záleží!

recenzie na KRB-TECH sro v najnakup Overený predajca krbových vložiek a sporákov na drevo a krbových kachlí. overené recenzie KRB-TECH s.r.o.

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Bližší informace a jak zabránit jejich používání naleznete na stránce ... Ochrana osobních údajů