Levné izolační desky a i jiné materiály na stavbu krbu.

Jak si svépomocí postavit krb?

Při stavbě krbu je třeba dbát na několik okolností. Jako první si musíme uvědomit že kolem krbové vložky s vnější stany musí cirkulovat vzduch jinak by se přehřála a došlo by k deformacím. Nejlepší je pokud krby obostavujeme postavené na železném podstavci. Znám případy pokud stavebníci "odborníci" postavili krb na betonovou desku. Krbová vložka pak nemá odkud táhnout vzduch na chlazení přehřívá se - deformuje - a navíc nám nechtějí topit ani rozvody vzduchu.

Jelikož krb už máme postavený tak jak má být jdeme na obestavbu. Tu bychom měli postavit s izolačních desek tepelně odolných protože na povrchu krbů se vytváří teplota do 600 ° C a Porfix a jemu podobné materiály mají tepelnou snášenlivost do 80 ° C a pak začínají praskat. Další záležitost na kterou nesmíme zapomenout je to že kolem krbu, a to mezi krbovou vložkou a izolační deskou musí zůstat vzduchová mezera 7-10 cm, pokud bychom ji nenechali, a izolační desku přitlačili při obestavěný krbu o krbovou vložku, vzduch by si znovu neměl kudy proudit a krbová vložky by se zdeformovala!

Několik užitečných rad najdete i na této stránce:

http://www.krbtech.sk/post/ako-si-svojpomocne-postavit-krb-10/

Nákupem to nekončí. I na Vašem názoru záleží!

recenzie na KRB-TECH sro v najnakup Overený predajca krbových vložiek a sporákov na drevo a krbových kachlí. overené recenzie KRB-TECH s.r.o.

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Bližší informace a jak zabránit jejich používání naleznete na stránce ... Ochrana osobních údajů